fbpx

Category: Рецепти

mafini za sechij vkus 0

Мафини за сечиј вкус

Доколку припаѓате на бројната армија од љубители на мафини, еве неколку рецепти кои морате да ги пробате: со боровнинки, кремаста фантазија и чоко бомбици. МАФИНИ СО БОРОВИНКИ Состојки: 250 гр брашно 200 гр боровинки...

salata za slabeenje 0

Совршен летен оброк: Салата за слабеење после која нема да останете гладни!

Ако сакате да изгубите неколку килограми, а притоа да се храните здраво и да не гладувате, испробајте ја оваа одлична летна салата. Летото е идеално годишно време за слабеење. Во овој период, изборот на...

десерт 0

Лесен летен десерт без печење

Сите сакаме путер од кикиритки: во сендвичи, во смуди или директно од тегла. Но, она што уште повеќе го сакаме е  десерт со путер од кикиритки. Еве еден лесен рецепт за пита без печење....

0

Mаринада од праски за совршени кременадли

Овој совршен сос или маринада за свинско месо ќе направи да се почувствувате како да јадете во најелитниот ресторан. Совршениот спој на состојките ќе му даде неодолив вкус на свинското месо. Потребни состојки: 2...

0

Вкусни и декоративни: лалиња од домати

Освежете ја пролетната и летната трпеза со овие вкусни лалиња кои се готови за 15 минути! Состојки: чери домати млад кромид фета сирење хопла за готвење Подготовка: 1. Делумно исечете ги доматите на 4...

0

Еве како да подготвите совршен ориз кој нема да ви се залепи

Ако ви е смачено од леплив ориз, недоволно сварен ориз или сув и преварен ориз ние ја имаме вистинската техника за секогаш да го зготвите совршено. Следете ги овие чекори: 1. Ставете вода да...

чизкејк 0

Јапонски чизкејк од 3 состојки

Запознајте го десертот за кој сите зборуваат и пишуваат: јапонски чизкејк. За разлика од сѐ што претходно сте вкусиле, овој десерт е воздушест и мек, но сепак има богат и кремаст вкус. И дали...