fbpx

Category: Рецепти

0

Подгответе им забавна ужинка на вашите деца

Погледнете неколку интересни и кративни идеи за лесни и вкусни ужинки за вашите најмили. Изгмечете половина авокадо и размачкајте го на парче леб. Поставете парчиња краставица и црни маслинки за очи, од морков направете...

пилешко 0

Најсочното пилешко во маринада

Тајната на вкусно и сочно месо е во маринадата. Ви го даваме совршениот спој на вкусови кој сигурно ќе ви се допадне. Состојки: 1 кг пилешки гради 100 мл маслиново масло 2 лажици оцет...

колачи 0

Колачи со путер од кикиритки (без брашно)

За разлика од другите рецепти за колачи, тука сите состојки се ставаат и се мешаат заедно, а поради содржината на масти во путерот од кикиритки, тестото може да се обликува без мака и нема...

мафини 0

Највкусните мафини од само 3 состојки

Чоколадните десерти им се омилени на многу од нас, особено кога со само малку труд и без никакви кулинарски способности ќе направите вистинско ремек дело. Овие чоколадни мафини од 3 состојки ќе можат да...

кајгана 0

Рецепти за кајгана со тајна состојка на која не сте се сетиле

Јајцата подготвени на ваков начин или ги сакате или не ги сакате, се зависи од начинот на подготовка. Ако не го знаете најдобриот начин да ги измешате јајцата, ризикувате да послужите чинија со сува,...

рози 0

Рози од карамели за торти или колачи

Овие рози, направени од карамели изгледаат убаво, а се многу лесни за правење! Ќе и дадат убав финиш на секоја торта или колачи или едноставно можете да ги искористите како декорација за вашите прослави....