fbpx

Category: Новости

moneymax brz onlajn kredit 2

Подгответе се за ефтино онлајн кредитирање

ФД Монимакс Финансиско е компанија со долгогодишно искуство во online кредитирањето која Ви овозможува не само КВАЛИТЕТНА и БРЗА услуга, туку и НАЈНИСКА цена која би ја платиле за онлајн кредит. Сите знаеме дека не е сѐ во...

moneymax brz i eftin onlajn kredit 17

Со ЕДЕН клик, до БРЗ и ЕВТИН онлајн кредит

Трошоците се слеваат од сите страни, додека парите само капат. Во поштенското сандаче секојдневно ве чека некоја нова сметка. Знаете дека платата е далеку од видик… Во тој момент, преживувањето на остатокот од месецот...

lekovi 0

Прв во изминативе 20 години: Нов лек за грип кој го забавува ширењето на вирусот

Со почетокот на сезоната на грипот во светот, америчката Агенција за храна и лекови (FDA) одобри нов лек за лекување од грип под генерички назив baloxavir marboxil, прв по последниве 20 години. Станува збор...

ljubljana slovenia 0

Знаете ли која е најчистата земја во светот?

После прогласувањето на нејзиниот главен град за најзелен европски град во 2016 година, оваа држава неодамна е прогласена за најчиста земја во светот. Обединетите нации ја прогласија 2017-та година за меѓународна година на одржлив...

lice vo ogledalo 0

Научниците тврдат дека пронашле лек за акни!

Новите истражувања спроведени на Универзитетот во Калифорнија покажале дека на акните може да им се стави крај. Со експериментите спроведени на лабораториски глувци се утврдило дека со помош на специфични антитела можно е да...

duet bryan adams taylor swift 0

Неверојатен дует на Taylor Swift и Bryan Adams

Иако можеби веќе сите сте ја избрале вашата “песна на летото”, сепак дали сте го слушнале дуетот на Taylor Swift и Bryan Adams? Искрено, веруваме дека ќе го смените вашиот избор веднаш. Во ова...

moneymax brzi krediti 1

MoneyMAX Брзи Кредити – За сите изненадувања во животот

Сите ние се трудиме повеќе или помалку да балансираме со парите кои ги заработуваме и оние кои ги трошиме, односно сакаме да ги потрошиме. Секако, оваа наша финансиска “дисциплина” може да избега од контрола...

0

Зошто ни е потребен витамин Д?

Витаминот Д или калциферол припаѓа во групата витамини растворливи во масти и е особено важен за правилен раст и развој на телото. Витаминот Д се синтетизира во организмот во присуство на сончевата светлина. Покрај...