fbpx

Category: Совети

zamislena devojka 0

Никогаш не се оправдувајте: Овие 10 работи никому не ги должите

Кога се во прашање вашите животни одлуки, не смеете да чувствувате потреба да ги оправдувате и да им ги објаснувате на другите луѓе. Одлуките и изборите кои ги донесуваме не обликуваат нас и нашите...

mashina za alishta 0

Сигурно не сте знаеле дека облеката треба да се пере со: ЦРН БИБЕР

Црн бибер во машината за перење алишта ви звучи како луда идеја? Ви откриваме дека всушност се работи за супер трик. Мораме да признаеме дека на прв поглед вистина звучи малку чудно – црн...

malo momche 0

Зошто е потешко да воспитувате момчиња: Истакнат невропсихолог предупредува и споделува 4 најважни совети за родителите!

Дали знаете дека момчињата потешко го поднесуваат стресот и се помалку отпорни на невропсихијатарски нарушувања, како нарушување на вниманието и аутизам? Се верува дека синовите треба помалку да ги мазиме и од нив се...

telefon v race 0

Што да направите ако вашиот телефон често се прегрева?

Немојте да го користите мобилниот телефон премногу често или да го ставите во работен режим додека сте во авион До прегревање може да дојде и поради предолго играње игри или разговарање, а ни високите...

jadenje hrana 0

Пресметајте колку храна му е потребна на вашето тело за да ослабете

Дланката е идеална мера за месо, стисната шака за овошје и ориз. Ако пиете кафе со две лажички шеќер секој ден, за три месеци ќе внесете килограм шеќер во организмот, предупредува професор Гајдош Кљусуриќ....

mienje zelenchuk 0

Не го мијте зеленчукот однапред!

Одолејте на искушението да го измиете зеленчукот штом се вратите од пазар или од супермаркет. Можеби миењето на зеленчукот однапред ви се чини како добра идеја, да заштедите време во текот на неделата додека...

devojce na uciliste 0

Четири совети за успешна учебна година

Се наоѓаме на почеток на уште една учебна година. Во првите одделенија, кај децата сѐ уште постојат позитивни ставови спрема училиштето. Меѓутоа, колку што се децата постари, а нивното искуство поголемо, отпорот спрема училиштето...

kuce jade sladoled 0

Еве која храна не смеете да му ја давате на вашето куче

Многу луѓе и покрај предупредувањата од ветеринарите, на своите кучиња им ја даваат истата храна која што и тие самите ја јадат. Меѓутоа, таквата прехрана може штетно да делува врз здравјето на куќните миленици....