fbpx

Tagged: архитектура

0

Погледнете ги најубавите внатрешни базени

Многумина уживаат да ги користат отворените базени за да вежбаат, да поминуваат време со пријателите или семејството и да ги подобрат нивните физички способности. Но, зимските месеци не можат да бидат погодни за пливачите, а...

0

Првиот пловечки град во светот ќе изгледа вака

Концептот на пловечки градови можеби звучи како научна-фантастика, но тоа би можело да стане реалност до 2020 година. Seasteading Institute, непрофитна организација со седиште во Сан Франциско ја развива оваа идеја уште од основањето...

0

На прв поглед изгледа како карпа, но внатрешноста ќе ве остави без зборови!

Европа е дом на многу архитектонски ремек-дела. Но, недостасува едно нешто – подводен ресторан! Компанијата Snøhetta е на добар пат да го промени тоа. Тие ја дизајнираа структурата на три нивоа со широк панорамски...