fbpx

Tagged: брак

zhena so pari 0

Драга, колку пари имаш?

Живееме во време кога сѐ се сервира на послужавник – од тоа каде сме биле на одмор, до тоа што сме вечерале. Но една работа сѐ уште ја криеме, “како змијата што ги крие...

majka i tatko so kjerka 0

Поучна приказна: Онаа која секогаш ќе ја отвора вратата

Еден ден, мажот и жената одлучиле да не ја отвораат вратата на никој кој ќе заѕвони пред нивниот праг. Следното утро, ги разбудило ѕвончето на вратата. Погледнале да видат кој е – тоа биле...

брак 0

Знаци дека вашиот брак нема да успее

Можеби мислите дека планирањето на свадбата е еден собир на комични моменти како во роматичните комедии, но во реален живот работите се малку покомплицирани. Постои цела една психологија на свадбата, по која однесувањето на...

0

Дали големата разлика во години е пречка за успешна врска?

Експертите честопати укажуваат како разликата во години помеѓу партнерите може да влијае на нивната врска: некои велат дека двојките кај кои разликата е 1 година имаат подобри шанси за успех, додека други тврдат дека...

0

Ова може да ви го спаси бракот!

23 часот е и вие сте преморени после долгиот и напорен ден. Според вашите пресметки (односно колку трае филмот или серијата која се прикажува во позадина на телевизија), цел час со сопругот кружите околу...

0

Ова е клучната година кога паровите се најсреќни во бракот!

Сигурно сте прочитале многу пати за тоа колку е сѐ совршено во првата година од бракот или за 7-мата критична година во бракот и врските. Но, дали знаете во која година од бракот паровите...

0

Најголема е веројатноста овие мажи да го земат презимето од сопругата

Дали мажите треба да го сменат презимето кога ќе стапат во брак? Дури и кога традиционалните родови улоги се префрлаат за да се создадат порамноправни бракови, постои една застарена практика која сè уште трае:...