fbpx

Tagged: врски

kolegi pijat kafe 0

Брачен феномен кој сѐ почесто се среќава и кај нас

Треба ли да ве загрижува оваа појава? Научниците тврдат дека не треба… Односите на работа кои се слични на брак денес во САД се толку нормални што имаат и сопствени називи – “work wife”...

свекрва 0

Исповед на една свекрва: сакам снаата да ги знае и да ги запомни овие работи!

Јас не сум совршена, па ајде двете да претпоставиме дека другата го прави најдоброто што може! Приказната снаа-свекрва има две страни: и додека снаите се жалат за тоа колку свекрвата е присутна во нивниот...

0

Оваа лоша навика полека, но сигурно ви го уништува бракот!

Постојат многу мали, досадни навики кои влијаат на бракот, а за кои сите ние повеќе или помалку сме виновни. Најновата е ‘’Gatekeeping’’- еве за што станува збор. Тоа е кога очекувате од вашиот партнер...

0

На мажите кои не се во врска им е потешко за време на празниците отколку на жените

Сега е периодот од годината кога насекаде се чувствува новогодишниот и божиќниот дух. Социјалните мрежи се преполни со фотографии од среќни парови кои ја декорираат елката и домот, готват или заедно шетаат по снегот...

0

Ќе се изненадите: На мажите ова не им е привлечно!

Иако жените прават сѐ што е во нивна моќ за да го привлечат спротивниот пол, може да ве изненади кога ќе дознаете дека некои од вашите постапки и однесувања всушност можат да имаат спротивен...

0

Како родителите можат да ви ја уништат врската со партнерот?

Кога станува збор за врска, постојат многу работи кои можат да тргнат наопаку. Но, понекогаш проблемите не настануваат поради вас и вашите постапки, туку поради родителите. Без разлика дали станува збор за вашите родители...

0

Колку долго треба да бидете во врска пред да стапите во брак?

Ја запознавте личноста со која сакате да го поминете остатокот од животот? Но, без разлика дали сте заедно два месеци или две години, сигурно се прашувате кога е “вистинското” време за да стапите во...