fbpx

Tagged: градина

свеќа 0

Направете свеќа од која комарците ќе бегаат

Колку и да го сакаме летото и топлите денови, комарците и останатите инсекти навистина ни го намалуваат уживањето. Но дали знаете дека постојат растенија кои комарците не ги сакаат и од кои бегаат? Тие...

клупи 0

Направете сами: уникатни клупи за вашиот двор или тераса

Што ве спречува да направите клупа која ќе одговара на амбиентот на вашиот двор или градина? Во прилог ви даваме неколку идеи и сѐ што ви е потребно е малку време и креативност. 1....

0

Сакате растенија, но немате доволно простор? – Претворете ги ѕидовите во вертикална градина

Да се има растенија во домот секогаш е во стил, но тие станаа уште повеќе модерни во текот на изминатите неколку години. Многу луѓе сега се обидуваат да го максимизираат количеството на зеленило во...

цвеќе 0

Најдобрите совети за одгледување цвеќе и градина

Дури и на најискусните им е потребна помош кога станува збор за убавата, но напорна работа во градината. Ние ги имаме најдобрите совети кои ќе ви бидат таен сојузник. 1. Еднаш неделно наводнете ги...

0

Ставете оцет на растенијата и ова ќе се случи

Малку луѓе знаат да ги користат неверојатните придобивки од оцетот. Ние ви откриваме дека можете безбедно да ја користите оваа состојка и во вашата градина. Престанете да трошите пари на неприродни хемикалии за да...

0

Смеса од 3 состојки ќе му го врати животот на вашето цвеќе

Секој кој има саксиско цвеќе знае дека е навистина депресивно да се види како венее и покрај грижата која сметате дека доволно му ја посветувате. Но, без разлика дали само заборавате да го налеете...