fbpx

Tagged: грижа

0

Држењето во раце влијае позитивно на развојот на мозокот на бебето

Науката докажа дека не постои премногу кога станува збор за држење во раце и галење на вашето бебе. Една нова студија покажува дека честото милување и држење во раце на вашето бебе има големи придобивки...

јаболков оцет 0

Јаболковиот оцет како замена за многу производи за убавина

Во случај да не сте слушнале, јаболковиот оцет е новото кокосово масло. Кога станува збор за третманите за убавина, сè што ви е потребно се само неколку капки од оваа магична течност. Еве за...

0

Како да се грижите за себе додека се грижите за новороденче

За повеќето мајки, особено за новите, раѓањето е најсреќниот момент. По неколкумесечните очекувања, вашата среќа сега е во вашите раце. Животот никогаш повеќе нема да биде ист. Заедно со новиот член на вашето семејство...

0

Што е подобро: градинка или дадилка во домот?

Без разлика дали планирате да работите со скратено или со полно работно време, доаѓа период во животот на секоја мајка која работи, кога се поставува важното прашање: Што е најдобро за моето дете? Но,...

0

Француски тајни за убава кожа

Кога станува збор за Франција, земјата на љубовта, убавината, стилот и модата, француските жени едноставно се заносни. Тие се особено познати по својата беспрекорна убавина и изглед и се совршен пример за елегантност со...

0

Домашни лекови за инфекција на уво

Повеќето луѓе во одреден временски период страдаат од инфекција на увото. Една од најчестите инфекции е воспалението на средното уво кое се наоѓа веднаш зад ушниот тапан. Најчести симптоми се: – Болка во увото...