fbpx

Tagged: декорација

0

Видео: идеи за декорирање на роденденски торти

За совршен роденден, потребна ви е совршена торта! Сега можете и сами да ја декорирате и да ги изненадите најмилите. Во прилог погледнете го видеото со убави идеи за декорирање на торти. Крај

0

Едноставни совети за да го уредите домот како професионалец!

Средување на гардероберот, накитот или шминките, организирање на полиците со книги, уредување на домот – некои работи едноставно никогаш не завршуваат! Ние ви даваме неколку совети со кои вашиот дом ќе добие целосно нов...

0

Вкусни и декоративни: лалиња од домати

Освежете ја пролетната и летната трпеза со овие вкусни лалиња кои се готови за 15 минути! Состојки: чери домати млад кромид фета сирење хопла за готвење Подготовка: 1. Делумно исечете ги доматите на 4...

veligdenski jajca 0

3 идеи како да ги декорирате велигденските јајца на потполно нов начин

Ако оваа година сакате малку да се забавувате со бојадисување и декорирање јајца за Велигден, да им дадете на вашите деца дополнителен предизвик или едноставно сакате да направите нешто поразлично, проверете ги овие 3...

свеќи 0

Направете сами: велигденски декоративни свеќи

Овие разнобојни свеќи во облик на велигденски јајца прекрасно ќе ја надополнат вашата велигденска декорација. Лесни се за правење и сигурно ќе уживате со семејството! Еве што ви е потребно 1. Земете јајце и...

0

Видео: Направете сами новогодишна декорација!

Декември полека изминува и Новата Година е полека на прагот. Дојде моментот кој сите со нетрпение го очекуваме, а особено најмалите: украсувањето на новогодишната елка и декорирањето на домот. Оваа година збогатете ја декорацијата...