fbpx

Tagged: десерти

десерт 0

Лесен летен десерт без печење

Сите сакаме путер од кикиритки: во сендвичи, во смуди или директно од тегла. Но, она што уште повеќе го сакаме е  десерт со путер од кикиритки. Еве еден лесен рецепт за пита без печење....

brownies 0

Најлесниот рецепт за браунис без брашно

Богатиот и истовремено лесен чоколаден вкус, ќе ве направи да се вљубите во овој рецепт. Без разлика дали сте почетник во кујната или со долго искуство во готвењето, овој рецепт за браунис е толку...