fbpx

Tagged: десерт

десерт 0

Лесен летен десерт без печење

Сите сакаме путер од кикиритки: во сендвичи, во смуди или директно од тегла. Но, она што уште повеќе го сакаме е  десерт со путер од кикиритки. Еве еден лесен рецепт за пита без печење....

чизкејк 0

Јапонски чизкејк од 3 состојки

Запознајте го десертот за кој сите зборуваат и пишуваат: јапонски чизкејк. За разлика од сѐ што претходно сте вкусиле, овој десерт е воздушест и мек, но сепак има богат и кремаст вкус. И дали...

колачи 0

Колачи со путер од кикиритки (без брашно)

За разлика од другите рецепти за колачи, тука сите состојки се ставаат и се мешаат заедно, а поради содржината на масти во путерот од кикиритки, тестото може да се обликува без мака и нема...

мафини 0

Највкусните мафини од само 3 состојки

Чоколадните десерти им се омилени на многу од нас, особено кога со само малку труд и без никакви кулинарски способности ќе направите вистинско ремек дело. Овие чоколадни мафини од 3 состојки ќе можат да...

рози 0

Рози од карамели за торти или колачи

Овие рози, направени од карамели изгледаат убаво, а се многу лесни за правење! Ќе и дадат убав финиш на секоја торта или колачи или едноставно можете да ги искористите како декорација за вашите прослави....

0

Празнични колачи без печење

За подготовка на овие вкусни колачи ви се потребни само 4 состојки и 10-тина минути (не сметајќи го времето за да отстојат во фрижидер). Толку се вкусни и лесни, а кокосот ги прави да...