fbpx

Tagged: дестинации

0

На прв поглед изгледа како карпа, но внатрешноста ќе ве остави без зборови!

Европа е дом на многу архитектонски ремек-дела. Но, недостасува едно нешто – подводен ресторан! Компанијата Snøhetta е на добар пат да го промени тоа. Тие ја дизајнираа структурата на три нивоа со широк панорамски...

0

5 сајтови за сместување кои треба да ги знаете покрај Airbnb

Не би било претерано да се каже дека Airbnb засекогаш го промени и олесни барањето сместување за време на патувањата. Сајтот кој постои од август 2008 година, сега е втора по големина компанија за...

voda 0

Дали знаете која е најсолената вода во светот?

  Солена вода има насекаде во светот, поточно солените океани покриваат повеќе од две-третини од земјината топка. Типичната солена вода која ја има во океаните содржи околу 3.5% сол по тежина. Но, во некои...