fbpx

Tagged: диета

banani 0

Светски хит: Јапонска диета со банани која трае 7 до 12 дена – го забрзува метаболизмот и ги топи килограмите!

За појадок треба да конзумирате една банана, а максималната дозволена количина се четири банани секое утро. Останатите оброци треба да бидат лесни, помали и почести. Посебно строги правила за остатокот од исхраната во текот...

keto dieta 0

Најголемата грешка во Кето диетата која сигурно ја правите

Кога слушнавте дека постои диета која ви дозволува да уживате во сланина, сирење, па дури и вино, сигурно бевте пресреќни. Но, сепак кето диетата не е толку едноставна како што изгледа: Постојат два начини...

salata za slabeenje 0

Совршен летен оброк: Салата за слабеење после која нема да останете гладни!

Ако сакате да изгубите неколку килограми, а притоа да се храните здраво и да не гладувате, испробајте ја оваа одлична летна салата. Летото е идеално годишно време за слабеење. Во овој период, изборот на...

диета 0

13-дневна астронаутска диета: за тело какво што посакувате!

Астронаутската диета помага за забрзување на метаболизмот и за слабеење. Не грижете се, нема потреба да одите во вселената за да ја следите оваа диета! Едноставно следете ги овие упатства и почнете да се...

0

За да изгубите килограми, исфрлете ги овие 2 здрави намирници

Свежото овошје и зеленчук не беа дел од мојата исхрана, но кога започнав да ги консумирам во комбинација со трчањето, килограмите започнаа да се топат. И тогаш во исхраната почнав да внесувам секаков вид...

0

Намалете го стомакот со неколку трикокви

Стомакот е една од најболните точки за повеќето жени. Понекогаш се чини дека без разлика на напорните вежби или диети, никако не можеме да се ослободиме од насобраните маснотии околу стомакот. Во прилог прочитајте...