fbpx

Tagged: дизајн

0

Погледнете ги најубавите внатрешни базени

Многумина уживаат да ги користат отворените базени за да вежбаат, да поминуваат време со пријателите или семејството и да ги подобрат нивните физички способности. Но, зимските месеци не можат да бидат погодни за пливачите, а...

0

Едноставни совети за да го уредите домот како професионалец!

Средување на гардероберот, накитот или шминките, организирање на полиците со книги, уредување на домот – некои работи едноставно никогаш не завршуваат! Ние ви даваме неколку совети со кои вашиот дом ќе добие целосно нов...

маса 0

Уникатно дизајни маси со кои ќе ја внесете природата во вашиот дом

Многу современи дизајнери го инкорпорираат природниот свет во нивните дизајни. Во прилог на ликовната уметност, мебелот инспириран од природата добива сѐ поголема популарност. Иако овие маси изгледаат буквално како да се земени од природата,...

0

Од класични до ултра модерни столови за вашата трпезарија

За да го декорирате стилски вашиот дом треба да издвоите голема сума на пари. Особено голем предизвик е уредувањето на трпезаријата бидејќи тука изборот на маса и столови и не е така едноставен. Сигурно...

0

20 идеи за да го претворите балконот во удобно катче

И најмалиот балкон можете да го претворите во удобно и стилско катче. За многумина од нас, балконот е само место кое го користиме за чување и складирање на непотребните работи. Но, со малку генијалност...

0

Првиот пловечки град во светот ќе изгледа вака

Концептот на пловечки градови можеби звучи како научна-фантастика, но тоа би можело да стане реалност до 2020 година. Seasteading Institute, непрофитна организација со седиште во Сан Франциско ја развива оваа идеја уште од основањето...