fbpx

Tagged: доење

босилок 0

Чајот од босилок ја зголемува продукцијата на млеко кај доилките

Босилокот содржи етерично масло, танини, гликозиди, сапунини и аскорбинска киселина. Богат е со антиоксиданси и тоа најмногу со бетa каротен. Во босилокот има значајни количини на витамин Б6 и магнезиум. Освен пријатниот мирис, арома...

0

Што треба да јадете кога доите?

Кога сте нова мајка, тешката работа не завршува во моментот кога ќе се породите. Тоа е само почетокот! Може да биде тешко преку доењето да му ги дадете на вашето бебе сите хранливи материи...

0

Сите мајките кои не можеле да ги дојат своите деца треба да го прочитаат ова!

Еден од најголемите проблеми на мајчинството може да биде да сакате да го доите вашето бебе, но да не можете. Сите мајки не се во можност да дојат, без разлика колку многу се трудат...

доење 0

Престанете да верувате во овие невистини за доењето

Доењето е нешто најприродно на светот. Но, не значи дека жените природно ќе знаат што да прават. Жената треба да научи за правилната техника на доење, уште во текот на бременоста. Тука се секако...