fbpx

Tagged: домаќинство

zamislena zhena 0

Неодамна ме зафати синдромот тетка: Потполно ми го уништи животот!

За синдромот “тетка” нема да прочитате во ниедно медицинско списание, иако во животот тој претставува потполно реална појава: состојба на безволност, жалење, замор, безживотен поглед, асексуалност и отстуство на желба за мечтаење. За жал,...

mashina za alishta 0

Сигурно не сте знаеле дека облеката треба да се пере со: ЦРН БИБЕР

Црн бибер во машината за перење алишта ви звучи како луда идеја? Ви откриваме дека всушност се работи за супер трик. Мораме да признаеме дека на прв поглед вистина звучи малку чудно – црн...

mienje zelenchuk 0

Не го мијте зеленчукот однапред!

Одолејте на искушението да го измиете зеленчукот штом се вратите од пазар или од супермаркет. Можеби миењето на зеленчукот однапред ви се чини како добра идеја, да заштедите време во текот на неделата додека...

0

Светнете ги плочките со ацетон, отстранете ги дамките со тоник – еве како да ја употребите козметиката во домаќинството!

Понекогаш производите за кои мислиме дека се бескорисни, всушност можат да се користат уште долго време: на пример, крем со мирис што не ви се допаѓа или пудра за лице во “погрешна” нијанса. Па,...

0

6 работи кои децата треба да знаат да ги прават сами пред 13-тата година

Според некои психолози, тинејџерските години почнуваат од 9-13 години и тоа е период на транзиција кога родителите треба да им дозволат на нивните деца да пораснат и да бидат независни. За да им се...

лук 0

Лук како прва помош во домот: еве за што сѐ можете да го употребите

Многумина од нас избегнуваат да го јадат лукот заради непријатниот мирис. Но тоа не е причина да не го купувате и да не го чувате во домот. Дали знаевте дека лукот може да биде...