fbpx

Tagged: дом

plakar so obleka 0

5 совети како домот секогаш да ви биде суреден: Трикови за чистење од најпознатиот гуру!

Колку работи во вашиот дом сте ги сочувале, бидејќи длабоко верувате дека еден ден ќе ви затребаат? ”Суредување со Мари Кондо” е нова емисија во која главна улога има токму Мари Кондо, најпознатиот гуру...

0

Светнете ги плочките со ацетон, отстранете ги дамките со тоник – еве како да ја употребите козметиката во домаќинството!

Понекогаш производите за кои мислиме дека се бескорисни, всушност можат да се користат уште долго време: на пример, крем со мирис што не ви се допаѓа или пудра за лице во “погрешна” нијанса. Па,...

peglanje 0

Направете спреј кој ја исправува облеката без пегла!

Поголемиот дел од жените без размислување би признале дека најмногу мразат да пеглаат алишта и дека тоа им одзема многу време. Меѓутоа, постои решение кое значително го скратува процесот на пеглање. Откриен е спреј...

privatnost na decata 0

Не загрозувајте ја приватноста на вашите деца

Наместо да им “чепкате” по телефонот, попаметно е само суптилно да ги предупредите дека не сакате да ја изневерат вашата доверба, а во краен случај читајте пораки дури тогаш кога се сомневате дека прават...

mashina za alista 0

Зошто облеката избледува и се кине при перење во машина

Веројатно не сте ни први ни последни од оние на кои црвените чорапи им се подметнале во белата облека, поради што вашиот драг партнер со месеци носел розови кошули на работа. Исто така, не...

бамбус 0

Бамбусот носи среќа во домот!

Бамбусот има важна улога во фенг шуи и ги претставува елементите на вода, дрво и земја. Ова растение е едно од најпрепознатливите и популарни фенг шуи лекови. Тоа е лесно за одгледување и може...

свеќа 0

Направете свеќа од која комарците ќе бегаат

Колку и да го сакаме летото и топлите денови, комарците и останатите инсекти навистина ни го намалуваат уживањето. Но дали знаете дека постојат растенија кои комарците не ги сакаат и од кои бегаат? Тие...

клупи 0

Направете сами: уникатни клупи за вашиот двор или тераса

Што ве спречува да направите клупа која ќе одговара на амбиентот на вашиот двор или градина? Во прилог ви даваме неколку идеи и сѐ што ви е потребно е малку време и креативност. 1....