fbpx

Tagged: дом

0

Дали децата се посреќни кога нивните мајки имаат кариера или кога се дома со нив?

Многу современи мајки се соочуваат со тешкотија кога е работата и кариерата во прашање: дали треба да останат дома со своите деца или да се вратат на работа откако ќе заврши породилното отсуство? Без...

машина 0

Овие предмети никако не смеете да ги ставите во машина за миење садови

Секој кој прв пат купува машина за миење садови го доживува чувството дека никогаш ништо нема да биде како порано. Машината за садови е дефинитивно од огромна помош во домаќинствата, но тоа не значи...

играчки 0

Дали вашите деца оставаат играчки насекаде низ домот?

Доколку постојано наоѓате играчки зад декоративните перници, насекаде има дамки од јадење и наоѓате предмети од домот на чудни локации, тогаш дефинитивно имате деца! Еве еден трик за да воведете ред во вашиот дом....

moneymax brzi krediti 1

MoneyMAX Брзи Кредити – За сите изненадувања во животот

Сите ние се трудиме повеќе или помалку да балансираме со парите кои ги заработуваме и оние кои ги трошиме, односно сакаме да ги потрошиме. Секако, оваа наша финансиска “дисциплина” може да избега од контрола...

0

Децата обожаваат да играат со овие предмети од домот, но дали се тие безбедни?

Секое дете сака да влегува во картонски кутии, да игра со клучевите од автомобилот и да ги притиска шишињата од лосионите. Но, дали некој од овие (или други) предмети кои ги имате во домот...

0

Едноставни совети за да го уредите домот како професионалец!

Средување на гардероберот, накитот или шминките, организирање на полиците со книги, уредување на домот – некои работи едноставно никогаш не завршуваат! Ние ви даваме неколку совети со кои вашиот дом ќе добие целосно нов...