fbpx

Tagged: дом

0

На нив пишува дека ја негуваат кожата, но всушност се опасни и штетат!

Производите за рачно миење садови содржат сурфактанти, активни површински супстанции кои ја подобруваат површината за чистење. Благодарение на нив, дамките и мрснотиите омекнуваат и побрзо се отстрануваат од површината на стаклото и приборот за...

0

Исчистете ги различните дамки од тепихот брзо и едноставно!

Сигурно секогаш кога ќе забележите дамка на тепихот, веднаш клекнувате и почнувате да ја триете. Но, тоа е најлошото што можете да го направите за вашиот тепих – постојат многу поедноставни и поефикасни начини...

маса 0

Уникатно дизајни маси со кои ќе ја внесете природата во вашиот дом

Многу современи дизајнери го инкорпорираат природниот свет во нивните дизајни. Во прилог на ликовната уметност, мебелот инспириран од природата добива сѐ поголема популарност. Иако овие маси изгледаат буквално како да се земени од природата,...

0

Имајте блескаво чиста облеката со свеж мирис

Перењето на валканата облека е веројатно една од најздодевните домашни работи, но навистина не постои начин да ја заобиколите. Иако денес постојано се измислуваат нови домашни апарати со различни функции за олеснување на овој...

0

Спасете се од комарците со талог од кафе и ловоров лист

Инсектите имаат силно чувство за мирис, а мирисот на кафе не им се допаѓа. Тој мирис станува уште поинтензивен кога гори. Затоа талогот од кафе и ловоровиот лист се совршено решение за досадните комарци,...

0

Сакате растенија, но немате доволно простор? – Претворете ги ѕидовите во вертикална градина

Да се има растенија во домот секогаш е во стил, но тие станаа уште повеќе модерни во текот на изминатите неколку години. Многу луѓе сега се обидуваат да го максимизираат количеството на зеленило во...

0

Дали е безбедно кучето да биде покрај новороденчето?

Миленикот е важен дел од многу семејства и често е многу повеќе од само обичен миленик. Но, што се случува кога семејството очекува принова? – Тогаш кај новите родители се јавува дилемата дали бебето...

0

Од класични до ултра модерни столови за вашата трпезарија

За да го декорирате стилски вашиот дом треба да издвоите голема сума на пари. Особено голем предизвик е уредувањето на трпезаријата бидејќи тука изборот на маса и столови и не е така едноставен. Сигурно...