fbpx

Tagged: жена

zamislena zhena 0

Неодамна ме зафати синдромот тетка: Потполно ми го уништи животот!

За синдромот “тетка” нема да прочитате во ниедно медицинско списание, иако во животот тој претставува потполно реална појава: состојба на безволност, жалење, замор, безживотен поглед, асексуалност и отстуство на желба за мечтаење. За жал,...

zena cita kniga 0

Поучна приказна: Драга, што правеше ти денес?!

Еден ден, мажот дошол дома од работа и ги пронашол своите три деца надвор во дворот, сѐ уште во пиџами, целите валкани, а празните кутии од храна и амбалажи од чоколади расфрлани насекаде. Вратата...

zena 0

Зошто жените стареат побрзо?

Многу жени истакнуваат дека остареле поради родителските грижи. Науката докажува дека тоа навистина е точно. Најновото истражување открило дека жените стареат побрзо – нивното стареење се забрзува за две години после секое породување. Тоа...

0

Трик за прекривање на сувите делови на кожата од лицето

Проблематичната и премногу сува кожа е тешка за третирање, но исто така и за прекривање со шминка бидејќи тогаш уште повеќе се нагласуваат сувите делови. Едноставниот трик е да нанесете малку хидратантно масло за...

0

Не верувајте во овие митови за боењето на косата

Без разлика дали само сакате да ги прикриете седите влакна или да имате друга боја на коса, постојат неколку митови кои сигурно сте ги слушнале за боењето на косата. Обоената коса е без волумен...

жена 0

Ако жената не сака да има дете, не треба да биде осудувана од останатите!

Не е неопходно секоја жена да го докаже нејзиниот феминизам со тоа што ќе биде мајка и ќе роди нов живот. Но, нашето нереално и непрактично општество ја етикетира секоја жена која не е...

брак 0

Најголемите промени во животот на жената по стапување во брак

Денот на свадбата е секогаш најочекуваниот голем ден за секоја жена или девојка во нејзиниот живот, бидејќи тоа е нова фаза од животот која доаѓа со нови односи, нови одговорности и нови приоритети. Бракот...