fbpx

Tagged: жени

бременост 0

Нова бременост веднаш после породувањето – добро искуство или лоша одлука?

Најавата дека очекувате бебе може да биде многу возбудлива. Ве обзема она чувство на среќа и исполнетост што сакате да го споделите со целиот свет. Но, кога ќе се случи повторно веднаш откако сте...

0

Симптомот на зголемени усни во бременоста: мит или вистина?

На сите ни е познато дека за време на бременоста жените најчесто страдаат од утрински мачнини и отоци на стапалата. Но, дали сте слушнале некоја пријателка да ви каже дека добила ”силиконски усни” за...

спиење 0

Ова се 4 главни разлики во спиењето меѓу мажите и жените

Вие и вашиот сопруг сте слични на многу начини: двајцата сакате добра храна, пешачење и филмови. Но, додека вас ви е потребен добар сон и веќе во 11 часот навечер сте преморени и сакате...

0

Во кои недели од бременоста е најбезбедно да се патува?

Планирате да одите на одмор за време на бременоста? Освен ако немате компликации во бременоста или историја на предвремено породување, патувањето во текот на бременоста е сосема безбедно. Но, најважно е во кој период...

епидурална 0

Сѐ што треба да знаете за епидуралната анестезија

Без оглед на тоа колку книги ќе прочитате или колку искуства од пријателките ќе слушнете, не можете да знаете како ќе се чувствувате за време на породилните болки и пораѓањето додека не го почувствувате...

босилок 0

Чајот од босилок ја зголемува продукцијата на млеко кај доилките

Босилокот содржи етерично масло, танини, гликозиди, сапунини и аскорбинска киселина. Богат е со антиоксиданси и тоа најмногу со бетa каротен. Во босилокот има значајни количини на витамин Б6 и магнезиум. Освен пријатниот мирис, арома...

0

Неколку тајни за да изгледате помлади отколку што сте

На одредена возраст секој сака да изгледа помладо. Сепак, не сите луѓе ја поддржуваат пластичната хирургија или можат да си дозволат некој зафат. Се разбира, за да изгледате помлади од вашите години, не треба...

нокти 0

Исушете го лакот за нокти за миг!

Секоја девојка и жена го доживеала ова сценарио: нанесувате лак за нокти, дувате, чекате да се исуши, го земате телефонот и ах го направивте тоа прерано – сега треба повторно од почеток! И додека...