fbpx

Tagged: жени

0

Како се прават сенките за очи?

Дали некогаш сте се запрашале како се прават сенките за очи кои им се омилен производ на многу девојки и жени? Откако ќе го погледнете видеото во продолжение, никогаш веќе нема да гледате на...

0

7 модни комбинации од Рис Витерспун кои лесно можете да ги копирате

Рис Витерспун е прекрасна актерка, автор и инспирација за убав и лесен стил. Во прилог погледнете 7 модни комбинации на Рис, кои лесно можете да ги копирате. Совршен изглед за пролет/лето кој е потполно...

0

Дали ви се допаѓаат новите нокти-заби?

Ако мислевте дека сте виделе сѐ, повторно ќе бидете изненадени. Ви ги претставуваме забите-нокти. Или поконкретно, катници или молари. Nail Sunny, ланец на салони за нокти од Русија го осмисли овој дизајн и дури ниту...

0

Жените се луди по новиот тренд: слика од ултразвук на нокти

За родителите кои очекуваат дете, прегледите со ултразвук не се важни само за да знаат дали бебето е здраво, туку и за да им покажат на останатите дека очекуваат бебе. И кој е подобар...

0

Модни комбинации со макси фустани

Макси фустаните се омилено парче за пролетниот и летниот период бидејќи не само што се удобни туку се погодни и за различни пригоди. Извадете ги омилени макси фустани, а ние ви даваме неколку предлози...

жени 0

Ние сме жени и ние невозможното го правиме возможно!

Ние правиме илјадници работи секој ден. Ние ги местиме креветите наутро, организираме состаноци во текот на денот и трчаме во аптека доцна навечер за да купиме парацетамол. Ние наоѓаме време и кога навистина нема...

0

Мода: неочекувани комбинации на бои кои изгледаат одлично

Ако се наоѓате во стилска рута, може да бидете во искушение да ја промените вашата облека која изгледа како униформа и да пробате нешто сосема ново. Наместо да го промените целосно вашиот изглед, пробајте...