fbpx

Tagged: живот

jatkasti plodovi 0

Конечно срушен митот за масните намирници во кој многумина веруваат

Научните истражувања во кои се проучува влијанието од конзумирањето храна богата со маснотии и масни киселини, на нашиот организам го срушија честиот мит за масните намирници во кој веруваат многу од нас. Педијатарот и...

zhena so pari 0

Драга, колку пари имаш?

Живееме во време кога сѐ се сервира на послужавник – од тоа каде сме биле на одмор, до тоа што сме вечерале. Но една работа сѐ уште ја криеме, “како змијата што ги крие...

majka i tatko so kjerka 0

Поучна приказна: Онаа која секогаш ќе ја отвора вратата

Еден ден, мажот и жената одлучиле да не ја отвораат вратата на никој кој ќе заѕвони пред нивниот праг. Следното утро, ги разбудило ѕвончето на вратата. Погледнале да видат кој е – тоа биле...

majka i deca 0

Вака започнува упропастувањето на децата

Каде исчезнаа луѓето кои сакаат детето да им биде добар човек, искрен и посветен пријател… Ѝ се јавувам вчера од работа на мојата најстара ќерка и разговорот тече отприлика вака: – “Среќо, како си,...

dete pie 0

Бабин лек за појак детски имунитет

Кога мојата ќерка започна да оди во градинка на 11 месеци, почнаа да се појавуваат и првите настинки. Од ваквите маки не можевме да сврземе крај со крај. Се вртевме во маѓепсан круг -покачена...

lekovi 0

Прв во изминативе 20 години: Нов лек за грип кој го забавува ширењето на вирусот

Со почетокот на сезоната на грипот во светот, америчката Агенција за храна и лекови (FDA) одобри нов лек за лекување од грип под генерички назив baloxavir marboxil, прв по последниве 20 години. Станува збор...

ljuboven broj 0

Нумерологија: Со вашиот љубовен број пронајдете ја вашата сродна душа

Дали сте создадени еден за друг? Каква ќе биде вашата врска? За да добиете одговор на овие прашања искористете го знаењето на нумерологијата. Пресметајте го вашиот љубовен број За да можете да го пресметате...

majka i dete 0

Психолог: Постојат 5 типови мајки – сите нивни предности и недостатоци

РАМНОТЕЖАТА Е ВАЖНА Мајките мораат да им постават правила на децата, но и да ги прифатат како посебни индивидуи со цел да ја развијат својата независност и да израснат во самосвесни луѓе. Секоја мајка...