fbpx

Tagged: забава

od mene do tebe 0

Примери на улична уметност кои ќе ве остават без зборови

Понекогаш не е потребно да посетите музеј или галерија за да уживате во врвни уметнички дела. Талентираните автори повеќе не се ограничуваат на традиционалните форми, туку отсликуваат јавни површини и во своите дела инкорпорираат...

0

Еве како можете да ги искористите ролните од тоалетна хартија

Ако и вие веднаш ги фрлате ролните од тоалетна хартија, не правете го тоа, зошто со малку креативност можете да се забавувате со вашите деца и да направите предмети кои ќе ви користат. Еве...

duet bryan adams taylor swift 0

Неверојатен дует на Taylor Swift и Bryan Adams

Иако можеби веќе сите сте ја избрале вашата “песна на летото”, сепак дали сте го слушнале дуетот на Taylor Swift и Bryan Adams? Искрено, веруваме дека ќе го смените вашиот избор веднаш. Во ова...

видео игри 0

Видео игрите се добри за здравјетo!

На сите ни се добро познати здравствените продобивки од консумирањето на разновидно свежо овошје и зеленчук и од редовната физичка активност. Но, дали сте слушнале за придобивките од играње видео игри? Кога ќе се...

0

Основни правила за совршена свадбена прослава

Секоја невеста сака да биде сигурна дека нејзиниот посебен ден ќе биде совршен. Ако веќе имате закажано свадба и малку сте загрижени околу подготовките и аранжманите, не грижете се! Во прилог прочитајте ги најважните...

0

Неверојатно смешни предмети кои можете да ги купите онлај

Денес можете да најдете речиси сè на интернет, да нарачате и да ви биде доставено до вашиот дом. Но, постојат и такви предмети кои се толку смешни што е тешко да се замисли кој...

0

Ново во Охрид: Се отвора “The Vault” – кафе бар по светски стандарди

Ако Охрид ви е омилена дестинација за викенд и за одмор, сега ќе имате причина повеќе да го посетувате почесто! Во Понеделник, 30-ти април Охрид ќе биде побогат со уште еден современ кафе бар....

0

Забава за целото семејство: филмови со убава порака за децата

Кој вели дека од телевизијата не може да се научи? Ние ви даваме 5 филмови од кои вашите деца можат да научат важна животна лекција. Па, уживајте со целото семејство! Babe, 1995 Филм за...