fbpx

Tagged: забава

0

Телевизијата прави децата да не бидат подготвени за градинка!

Една нова студија открила врска помеѓу времето поминато пред телевизија и подготвеноста на децата за математика, букви и зборови како и когнитивни и социјално-емоционални компетенции. Сите ние сме виновни за оставање на нашите деца...

0

Подгответе им забавна ужинка на вашите деца

Погледнете неколку интересни и кративни идеи за лесни и вкусни ужинки за вашите најмили. Изгмечете половина авокадо и размачкајте го на парче леб. Поставете парчиња краставица и црни маслинки за очи, од морков направете...

миленик 0

Дали сте одговорен сопственик на миленик?

За оние кои сакаат и имаат миленици, милениците се важен дел од нивниот живот. Но, понекогаш не сфаќаат како нивните миленици и нивното однесување како сопственици на миленик влијаат врз другите луѓе. Еве што...

торта 0

Најскапата свадбена торта сигурно ќе ве воодушеви!

На саемот за венчавки во Дубаи била претставена најскапата свадбена торта од 1 милион долари. Креаторот на тортата е Деби Вингам, која е позната како најскапиот дизајнер на светот бидејќи создава ремек дела кои...

0

Најдобриот лек е бесплатен!

Смеењето има многу здравствени придобивки – ова не е шега! Вистина е дека смеењето е сериозно добро за вас, бидејќи дава краткорочни и долгорочни здравствени придобивки за физичкото и менталното здравје. Смеењето го подобрува...