fbpx

Tagged: заштеда

zhena so pari 0

Драга, колку пари имаш?

Живееме во време кога сѐ се сервира на послужавник – од тоа каде сме биле на одмор, до тоа што сме вечерале. Но една работа сѐ уште ја криеме, “како змијата што ги крие...

topol dom 0

Спречете го студот во домовите: Ефтин трик кој ја задржува топлината, штеди струја и пари!

Вашиот дом ќе биде значајно потопол со помалку труд и потрошувачка… Ладните денови пристигнаа и веќе мораме да го догреваме тоалетот, спалната, детските соби, односно целата куќа. Сигурно ќе се согласите дека сите го...