fbpx

Tagged: зеленчук

sarma 0

Месото се чува 3, а сармата најмногу 4 дена: Избегнете труење со храна за време на празниците!

Немојте да добиете труење со храна за време на празниците и прочитајте ги советите на екпертите за исхраната со одредени видови јадења. Готвената и печената храна немојте да ја оставате на балкон, бидејќи микроорганизмите...

0

Со само една промена во исхраната, до подобро здравје во 2018!

Со доаѓањето на Новата Година, нашите желби и ветувања се премногу амбициозни, па дури и нереални особено кога е исхраната во прашање. Па, затоа не правете си да ви биде потешко кога после само...

pecurki i zelencuk 0

Единствениот зеленчук кој никогаш не треба да го миете

Се сеќавате ли кога последен пат пржевте печурки и тие воопшто не станаа крцкави? Ја најдовме причината за тоа. Претпоставуваме дека сте ги ставиле во сито или цедилка и убаво сте ги измиле под...