fbpx

Tagged: инстаграм

Vajoming 0

Една од најубавите локации во светот е уништена поради Инстаграм

Вајоминг е на пат кон уништување благодарение на популарната социјална мрежа – Инстаграм. Минатата недела, туристичката организација на Вајоминг ги замолила посетителите да престанат да се означуваат на социјалните мрежи при посетата на познатото...

0

Како всушност изгледаат ”совршените” фотографии од Instagram

Сите ние сме гледале безброј совршени фотографии на Instagram: кинематографски портрети на бремени жени во маѓепсани шуми, среќни двојки кои летаат на плажа и девојки како модели во напуштени згради. Но дали некогаш сте...