fbpx

Tagged: калинка

салата 0

Здрав и вкусен оброк: Салата од спанаќ и калинка

Лесен и хранлив оброк кој едноставно ќе го обожавате! Калинката дава неодолива свежина и го надополнува вкусот на салатата. Состојки: – 300 гр. свеж спанаќ – 1/2 калинка – 50 гр. фета сирење, – 150...