fbpx

Tagged: калории

jadenje hrana 0

Пресметајте колку храна му е потребна на вашето тело за да ослабете

Дланката е идеална мера за месо, стисната шака за овошје и ориз. Ако пиете кафе со две лажички шеќер секој ден, за три месеци ќе внесете килограм шеќер во организмот, предупредува професор Гајдош Кљусуриќ....

бања 0

Со топла бања ќе согорите калории како со вежбање

Одлични вести за оние кои не сакаат или немаат време да вежбаат: Новите истражувања откриваат дека топлата, релаксирачка бања може да биде подеднакво добра за здравјето како и напорното трчање. Според д-р Стив Фаулкер...