fbpx

Tagged: кафе

tursko kafe 0

Вака правилно се приготвува турско кафе: Пробајте на стар начин – поубаво кафе никогаш не сте пиеле!

Има нешто посебно во турското кафе! Денес кога сѐ поретко го има во кафе баровите и во главно го пиеме дома, за да не падне во заборав, ве потсетуваме како правилно се приготвува турското...

кафе 0

5 знаци кои укажуваат дека пиете премногу кафе

Кафето е еден од најпознатите и најконсумираните пијалаци поради неговата волшебна моќ да ви даде ергија во текот на денот. Но, внимавајте да не претерате, бидејќи можете да ги почувствувате и неговите несакани ефекти....

0

Ново во Охрид: Се отвора “The Vault” – кафе бар по светски стандарди

Ако Охрид ви е омилена дестинација за викенд и за одмор, сега ќе имате причина повеќе да го посетувате почесто! Во Понеделник, 30-ти април Охрид ќе биде побогат со уште еден современ кафе бар....

0

Оваа навика е причината зошто сте постојано уморни

Повеќето утра започнуваат вака: станувате и пиете кафе, чај или огромна чаша газиран пијалок за да ве разбуди и да ви помогне да го започнете денот. За да можете да ги издржите секојдневните обврски...

kafe 0

8 додатоци за здраво кафе: За контрола на апетитот и зајакнување на имунитетот

Повеќето истражувања ги истакнуваат позитивните ефекти врз здравјето кои се резултат од умереното пиење кафе. Во овој прилог прочитајте како овој напиток да го направите уште поздрав, но и поромантичен. Цимет – посипите цимет...

3d umetnost od latte 0

Тинејџерка создава неверојатни 3D уметнички дела од кафе Latte

17-годишната тинејџерка Дафне Тан од Сингапур стана славна личност на социјалните медиуми и тоа не поради туторијали за шминка или откачени трикови, туку поради нејзините неверојатни 3D уметнички креации од кафе Latte. “Она што...