fbpx

Tagged: козметика

0

Светнете ги плочките со ацетон, отстранете ги дамките со тоник – еве како да ја употребите козметиката во домаќинството!

Понекогаш производите за кои мислиме дека се бескорисни, всушност можат да се користат уште долго време: на пример, крем со мирис што не ви се допаѓа или пудра за лице во “погрешна” нијанса. Па,...

jabolkov ocet i voda 0

13 Природни начини да ја измазните и исправите вашата коса

Додека жените со права коса размислуваат како да си направат локни, жените со кадрава коса сонуваат да имаат мазна и права коса. Многу уреди за стајлинг можат да ја оштетат структурата на влакното и...

zenski noze 0

Како да направите домашна паста за депилација

Редовната посета на козметичкиот салон може да ве чини многу пари, па затоа ви претставуваме рецепт за природна паста за депилација, која можете да ја подготвите за само 2 минути. Потребни состојки: 1 шолја...