fbpx

Tagged: колачи

mafini za sechij vkus 0

Мафини за сечиј вкус

Доколку припаѓате на бројната армија од љубители на мафини, еве неколку рецепти кои морате да ги пробате: со боровнинки, кремаста фантазија и чоко бомбици. МАФИНИ СО БОРОВИНКИ Состојки: 250 гр брашно 200 гр боровинки...

колачи 0

Колачи со путер од кикиритки (без брашно)

За разлика од другите рецепти за колачи, тука сите состојки се ставаат и се мешаат заедно, а поради содржината на масти во путерот од кикиритки, тестото може да се обликува без мака и нема...

рози 0

Рози од карамели за торти или колачи

Овие рози, направени од карамели изгледаат убаво, а се многу лесни за правење! Ќе и дадат убав финиш на секоја торта или колачи или едноставно можете да ги искористите како декорација за вашите прослави....

0

Бисквит колачи готови за 15 минути

Состојки: 125 гр путер 1 јајце 1 ванилин шеќер 6 лажици шеќер во прав 1 шолја (200 мл) брашно Подготовка: 1. Во сад се става 1 јајце и претходно растопениот путер и се меша...

0

Празнични колачи без печење

За подготовка на овие вкусни колачи ви се потребни само 4 состојки и 10-тина минути (не сметајќи го времето за да отстојат во фрижидер). Толку се вкусни и лесни, а кокосот ги прави да...