fbpx

Tagged: компир

0

Компирот чисти дамки и помага за изгореници – ќе се изненадите за што сѐ можете да го употребите

Сите знаеме дека компирот може да се зготви на многу различни вкусни начини, но тоа не е сè! Овој зеленчук може да се користи за чистење на сребрени предмети, осветлување на пазувите, па дури...