fbpx

Tagged: коса

shishanje 0

Колку често треба да се шишате?

Сакате да имате долга коса, па веќе со месеци избегнувате да одите во фризерски салон? На тој начин на косата и нанесувате повеќе штета отколку корист. Косата најбрзо расте кога е здрава, а тоа...

коса 0

Зошто косата белее и како да го забавите тој процес

По серија направени експерименти, британските дерматолози утврдија дека до 50-годишна возраст, 50% од светската популација има најмалку 50% бела коса. Белеењето на косата е природен процес и може да започне околу 40-тата година, но...

0

Не верувајте во овие митови за боењето на косата

Без разлика дали само сакате да ги прикриете седите влакна или да имате друга боја на коса, постојат неколку митови кои сигурно сте ги слушнале за боењето на косата. Обоената коса е без волумен...

јаболков оцет 0

Јаболковиот оцет како замена за многу производи за убавина

Во случај да не сте слушнале, јаболковиот оцет е новото кокосово масло. Кога станува збор за третманите за убавина, сè што ви е потребно се само неколку капки од оваа магична течност. Еве за...

bojadisuvanje kosa 0

Не сте задоволни со бојата на вашата коса: Оваа маска потполно ја отстранува бојата, а не му штети на влакното!

Се одлучивте да ја бојадисате косата дома, но нијансата која ја добивте по бојадисувањето е премногу темна или пак премногу жолта? Не грижете се, постои домашен рецепт кој ја “отстранува” бојата за коса и...

0

Лесни фризури кои можете да ги направите за 5 минути

Пролетта е одличен период за експериментирање со стилот. Како што времето се затоплува, девојките сакаат косата да им биде уредно собрана. Ослободете ја креативноста и можете да изгледате прекрасно секој ден. Извор: brightside Крај

dolga kosa 0

Експертите откриваат: Не е сеедно дали ја миете косата наутро или навечер!

Ако ја миете косата пред спиење, веројатно сте забележале дека наутро таа изгледа помрсна… Експертите откриваат како влијае миењето на косата навечер пред спиење и која е разликата во однос на миењето наутро откако...

obojuvanje kosa so nutella 0

Во овој фризерски салон, користат Нутела за боење на косата и ефектот е неверојатен!

Резултатот од обојувањето со овој чоколаден деликатес на жените со плава коса е навистина фантастичен – косата добива една убава и помалку необична нијанса, а бојата трае две до три недели, па и повеќе…...