fbpx

Tagged: коса

0

Најдобрите фризури за тенка коса без волумен

Иако сите сакаме да имаме убава и бујна коса како од рекламите, понекогаш не го добиваме тоа што го сакаме. Па, повелете неколу фризури кои ќе направат вашата тенка коса да изгледа одлично. Должината...

jabolkov ocet i voda 0

13 Природни начини да ја измазните и исправите вашата коса

Додека жените со права коса размислуваат како да си направат локни, жените со кадрава коса сонуваат да имаат мазна и права коса. Многу уреди за стајлинг можат да ја оштетат структурата на влакното и...