fbpx

Tagged: леб

razni vidovi leb 0

6 научно потврдени причини: Еве зошто би требало да јадете повеќе леб!

Оставете ја зелената салата во која го виткате она што го јадете – совршено е здраво да уживате во јаглените хидрати по кои тежнеете цело време. Ќе имате повеќе енергија! Да, лебот содржи јаглени...

bread 0

Едноставен рецепт за ‘ржан леб

Состојки: 250 гр ‘ржано брашно 250 гр јачменово брашно 200 мл минерална вода 1 лажичка сол 1 лажичка прашок за печиво 3 лажици лупени семки од сончоглед 3 лажици сусам 1 лажица ленено семе...