fbpx

Tagged: лето

десерт 0

Лесен летен десерт без печење

Сите сакаме путер од кикиритки: во сендвичи, во смуди или директно од тегла. Но, она што уште повеќе го сакаме е  десерт со путер од кикиритки. Еве еден лесен рецепт за пита без печење....

спие 0

5 начини да спиете подобро за време на топлите летни ноќи

Сите го сакаме летото заради топлите денови поминати на плажа, коктелите и лесната облека. Но, не го сакаме поради неговата неверојатна способност да го спречи секој наш обид за удобно спиење. Испотената постелнина и...

0

Не претерувајте со кремите за сончање кај децата!

Според најновите истражувања се проценува дека речиси 50% од препаратите за сончање се опасни. За тоа највиновни се две опасни состојки – оксибензон и ретинол палмитат. Овие состојки треба да се избегнуваат и доколку...