fbpx

Tagged: мажи

спиење 0

Ова се 4 главни разлики во спиењето меѓу мажите и жените

Вие и вашиот сопруг сте слични на многу начини: двајцата сакате добра храна, пешачење и филмови. Но, додека вас ви е потребен добар сон и веќе во 11 часот навечер сте преморени и сакате...

0

Најголема е веројатноста овие мажи да го земат презимето од сопругата

Дали мажите треба да го сменат презимето кога ќе стапат во брак? Дури и кога традиционалните родови улоги се префрлаат за да се создадат порамноправни бракови, постои една застарена практика која сè уште трае:...

прстен 0

Сопругот не сака да го носи прстенот кој е симбол на нашиот брак!

Додека жените уживаат да носат блескав накит, за мажите често тоа претставува проблем. Ако ги запрашате зошто не го носат прстенот, ќе ви дадат најразлични одговори: дека е лабав и се плашат дека ќе...

0

Еве што треба да облечете на прв состанок за да ја импресионирате девојката

Без разлика колку пати сте биле на прв состанок, кога треба повторно да одите, ќе се согласите дека секогаш чувствувате стрес пред сѐ поради тоа што не го знаете исходот и не знаете што...

0

Мажите кои вежбаат се посреќни!

Многу истражувања откриле дека мажите кои редовно вежбаат имаат поголеми нивоа на продуктивност и нивниот ум е обучен да биде стабилен и креативен. Тие знаат дека физичкото и менталното здравје ќе им овозможи да...

0

Ќе се изненадите: На мажите ова не им е привлечно!

Иако жените прават сѐ што е во нивна моќ за да го привлечат спротивниот пол, може да ве изненади кога ќе дознаете дека некои од вашите постапки и однесувања всушност можат да имаат спротивен...

0

Најзгодните мажи на светот според “People Magazine”

Секоја година, почнувајќи од 1985-та, “People Magazine” ја доделува престижната титула “Најсекси маж”. Но, за победа не е потребен само добар изглед, туку и добар карактер и однесување, а секако дека донирањето во добротворни...