fbpx

Tagged: маринада

0

Mаринада од праски за совршени кременадли

Овој совршен сос или маринада за свинско месо ќе направи да се почувствувате како да јадете во најелитниот ресторан. Совршениот спој на состојките ќе му даде неодолив вкус на свинското месо. Потребни состојки: 2...

пилешко 0

Најсочното пилешко во маринада

Тајната на вкусно и сочно месо е во маринадата. Ви го даваме совршениот спој на вкусови кој сигурно ќе ви се допадне. Состојки: 1 кг пилешки гради 100 мл маслиново масло 2 лажици оцет...