fbpx

Tagged: мафини

mafini za sechij vkus 0

Мафини за сечиј вкус

Доколку припаѓате на бројната армија од љубители на мафини, еве неколку рецепти кои морате да ги пробате: со боровнинки, кремаста фантазија и чоко бомбици. МАФИНИ СО БОРОВИНКИ Состојки: 250 гр брашно 200 гр боровинки...

мафини 0

Највкусните мафини од само 3 состојки

Чоколадните десерти им се омилени на многу од нас, особено кога со само малку труд и без никакви кулинарски способности ќе направите вистинско ремек дело. Овие чоколадни мафини од 3 состојки ќе можат да...