fbpx

Tagged: мебел

клупи 0

Направете сами: уникатни клупи за вашиот двор или тераса

Што ве спречува да направите клупа која ќе одговара на амбиентот на вашиот двор или градина? Во прилог ви даваме неколку идеи и сѐ што ви е потребно е малку време и креативност. 1....

маса 0

Уникатно дизајни маси со кои ќе ја внесете природата во вашиот дом

Многу современи дизајнери го инкорпорираат природниот свет во нивните дизајни. Во прилог на ликовната уметност, мебелот инспириран од природата добива сѐ поголема популарност. Иако овие маси изгледаат буквално како да се земени од природата,...

0

Од класични до ултра модерни столови за вашата трпезарија

За да го декорирате стилски вашиот дом треба да издвоите голема сума на пари. Особено голем предизвик е уредувањето на трпезаријата бидејќи тука изборот на маса и столови и не е така едноставен. Сигурно...

0

Мултифункционален мебел за мали спални соби

Живеењето во мал простор само по себе носи одредена магија. Вие наоѓате магични начини за да ги складирате сите ваши работи и да направите место за седење и дружба со пријателите во простор кој...

0

Од стар мебел до непрепознатливи парчиња

Многумина од нас имаат стари работи низ домот што не ги користат, но сепак поради некоја причина никако и не сакаат да ги фрлат. Со малку креативност, можете да го претворите стариот и неупотреблив...