fbpx

Tagged: миленици

kuche jade slatki 0

Внимавајте на милениците: Кучињата не смеат да јадат грозје, кромид и лук

За време на празничните денови кои ни претстојуваат, внимавајте на вашето куче или маче да не посегнат по чоколадото. Кромидот и лукот содржат тиосулфати кои можат да предизвикаат хемолитичка анемија кај кучињата, а последиците...

kuce jade sladoled 0

Еве која храна не смеете да му ја давате на вашето куче

Многу луѓе и покрај предупредувањата од ветеринарите, на своите кучиња им ја даваат истата храна која што и тие самите ја јадат. Меѓутоа, таквата прехрана може штетно да делува врз здравјето на куќните миленици....

0

Дали е безбедно кучето да биде покрај новороденчето?

Миленикот е важен дел од многу семејства и често е многу повеќе од само обичен миленик. Но, што се случува кога семејството очекува принова? – Тогаш кај новите родители се јавува дилемата дали бебето...

миленик 0

Дали сте одговорен сопственик на миленик?

За оние кои сакаат и имаат миленици, милениците се важен дел од нивниот живот. Но, понекогаш не сфаќаат како нивните миленици и нивното однесување како сопственици на миленик влијаат врз другите луѓе. Еве што...

0

Ова се најскапите и наекстравагантните куќи за миленици

Повеќето кучиња навистина живеат во луксуз. Нивните денови ги поминуваат лежејќи покрај куќата или трчајќи наоколу, а кога не прават ниту една од овие две активности, тие спијат долги часови изолирани од вревата и...

миленик 0

Размислете добро пред да однесете миленик во домот!

Пред сериозно да почнете да размислувате за чување на миленик, прво треба внимателно да ги разгледате причините зошто тоа сакате да го направите и добро да размислите дали навистина можете да му ја пружите...

0

Дали мачките се попаметни од кучињата? – Научниците конечно го имаат одговорот!

Вашето сакано кученце можеби знае да игра со топче и постојано да ви го враќа или да седне кога вие ќе му кажете, но исто така ги гризе и чевлите и често сака да...

0

Децата повеќе сакаат милениче отколку брат или сестра!?

Секако дека вашата ќеркичка сака помала сестра за да си играат принцези и заедно да ги облекуваат фустаните од мама. Но, штом во собата дотрча кучето – тоа станува главна ѕвезда и сѐ друго...