fbpx

Tagged: мода

0

Ова се најчудните јапонски трендови!

Јапонија е несомнено величествено убава земја, има неверојатна античка култура, љубезни луѓе и одлични знаменитости. Сепак, за нас кои не сме азијци, има работи кои ни се крајно чудни. Постојат трендови што навистина не...

0

Трикови со кои вашите чевли ќе изгледаат како нови

Ако сте забележале несовршености на чевлите, не брзајте да ги поправите професионално. Можеби сè можете да коригирате поедноставно дома. Дали ова звучи премногу добро за да биде вистина? Ние ви нудиме едноставни и економични...

0

7 модни комбинации од Рис Витерспун кои лесно можете да ги копирате

Рис Витерспун е прекрасна актерка, автор и инспирација за убав и лесен стил. Во прилог погледнете 7 модни комбинации на Рис, кои лесно можете да ги копирате. Совршен изглед за пролет/лето кој е потполно...

0

Модни комбинации со макси фустани

Макси фустаните се омилено парче за пролетниот и летниот период бидејќи не само што се удобни туку се погодни и за различни пригоди. Извадете ги омилени макси фустани, а ние ви даваме неколку предлози...

0

Мода: неочекувани комбинации на бои кои изгледаат одлично

Ако се наоѓате во стилска рута, може да бидете во искушение да ја промените вашата облека која изгледа како униформа и да пробате нешто сосема ново. Наместо да го промените целосно вашиот изглед, пробајте...

високи потпетици 0

Ризиците од носење на високи потпетици

Секоја жена сака да носи потпетици не само за да изгледа повисоко, туку затоа што тие го акцентираат секој стајлинг. Но, повеќето жени всушност издржуваат многу болка за да изгледаат прекрасно. Вистината за ова...

облека која расте 0

Облека која расте со вашето дете

Шетате низ детските бутици и наоѓате симпатична јакна која ќе биде совршена за вашето дете или внуче. Но, додека се завртите таа веќе му е мала. Децата растат со неверојатна брзина, што доведува до...