fbpx

Tagged: музика

duet bryan adams taylor swift 0

Неверојатен дует на Taylor Swift и Bryan Adams

Иако можеби веќе сите сте ја избрале вашата “песна на летото”, сепак дали сте го слушнале дуетот на Taylor Swift и Bryan Adams? Искрено, веруваме дека ќе го смените вашиот избор веднаш. Во ова...

bend pod voda 0

Запознајте го AquaSonic, првиот “подводен” бенд во светот

AquaSonic е првиот “подводен” бенд во светот – амбициозен проект на 5 дански музичари кои настапуваат потопени во аквариуми. По потекло од Данска, авангардниот ансамбл Between Music посветил години експериментирајќи со подводна музика, развивајќи...

ed sheeran so pesnata layla 0

Ed Sheeran со неверојатна интерпретација на песната “Layla” на Eric Clapton

Нема песна на Земјата што подобро ја доловува агонијата на невозвратена љубов од песната”Layla” на Eric Clapton. И, Ed Sheeran – кралот на љубовните песни – е единствената личност на Земјата способна да ја...

ed sheran i beyonce 0

Првиот дует на Beyoncé и Ed Sheeran е навистина прекрасен

Првиот дует на Ed Sheeran со Beyoncé е веќе официјално промовиран. Британската поп-ѕвезда се здружи со “Queen Bey” за да ја изведи новата верзија на “Perfect” од неговиот албум објавен во Март 2017 година....

0

Уметник создава неверојатни дела на музички инструменти

Леонардо Фриго е уметник кој живее во Лондон. Тој илустрира биографии и приказни на музички инструменти како виолини и виолончела. Целта на неговата уметност е графички да претстави приказна, настан или биографија и со...