fbpx

Tagged: невеста

0

Основни правила за совршена свадбена прослава

Секоја невеста сака да биде сигурна дека нејзиниот посебен ден ќе биде совршен. Ако веќе имате закажано свадба и малку сте загрижени околу подготовките и аранжманите, не грижете се! Во прилог прочитајте ги најважните...

0

Третмани за убавина кои треба да ги избегнувате пред свадбата

Го избравте местото за вашата свадбена прослава, ја комплетиравте листата на гости и распоредот на седење и сега е редот на третманите за разубавување. Но, сигурно не сакате да се појавите на сопствената свадба...

0

Бидермаери во кои се отсликува пролетната свежина

Букетот е круната на секоја свадбена прослава и еден од  најфотографираните детали. Затоа изберете го добро и обрнете му повеќе внимание на овој детал. Во прилог погледнете дел од најубавите цветни аранжмани.   Извор: bridalguide...

0

Дали ова се најлошите венчаници што сте ги виделе?

Свадбата е посебен момент за сите, особено за девојките. Па така, тие уште од мали го замислуваат совршениот фустан што ќе го носат на свадбата за да се чувствуваат како принцези. Повеќето жени, свадбата...