fbpx

Tagged: нега

lice vo ogledalo 0

Научниците тврдат дека пронашле лек за акни!

Новите истражувања спроведени на Универзитетот во Калифорнија покажале дека на акните може да им се стави крај. Со експериментите спроведени на лабораториски глувци се утврдило дека со помош на специфични антитела можно е да...

shishanje 0

Колку често треба да се шишате?

Сакате да имате долга коса, па веќе со месеци избегнувате да одите во фризерски салон? На тој начин на косата и нанесувате повеќе штета отколку корист. Косата најбрзо расте кога е здрава, а тоа...

дезодоранс 0

Дали се потите и покрај употребата на дезодоранс? Еве ја причината за тоа!

Сите ние сме пробале голем број на дезодоранси додека не го пронајдовме оној кој најмногу ни одговара. И истиот тој дезодоранс го употребуваме со години. Секое утро пред да излеземе од дома нанесуваме иста...

пазуви 0

Оваа грешка сите ја прават кога ги бричат пазувите

Ќе се согласите дека ова сценарио го повторувате постојано: влегувате во тушот, нанесувате гел за туширање и посегнувате по вашиот брич. Добро, сега размислете како обично ги бричите пазувите? – Повеќето од нас имаат тенденција...

нокти 0

Исушете го лакот за нокти за миг!

Секоја девојка и жена го доживеала ова сценарио: нанесувате лак за нокти, дувате, чекате да се исуши, го земате телефонот и ах го направивте тоа прерано – сега треба повторно од почеток! И додека...

брчки 0

Намалете ги брчките со природни маски од состојки кои ги имате во домот

Од ден на ден, луѓето од целиот свет се во потрага по најефикасните начини да ја задржат својата кожа млада и убава. Постојат илјадници третмани и производи за тонирана и мазна кожата, но сепак...

0

Не верувајте во овие митови за боењето на косата

Без разлика дали само сакате да ги прикриете седите влакна или да имате друга боја на коса, постојат неколку митови кои сигурно сте ги слушнале за боењето на косата. Обоената коса е без волумен...

јаболков оцет 0

Јаболковиот оцет како замена за многу производи за убавина

Во случај да не сте слушнале, јаболковиот оцет е новото кокосово масло. Кога станува збор за третманите за убавина, сè што ви е потребно се само неколку капки од оваа магична течност. Еве за...