fbpx

Tagged: нега

bojadisuvanje kosa 0

Не сте задоволни со бојата на вашата коса: Оваа маска потполно ја отстранува бојата, а не му штети на влакното!

Се одлучивте да ја бојадисате косата дома, но нијансата која ја добивте по бојадисувањето е премногу темна или пак премногу жолта? Не грижете се, постои домашен рецепт кој ја “отстранува” бојата за коса и...

кожа 0

Најчести промени на кожата кај новороденчињата

Кожата на новороденчињата, по раѓањето е тенка, мека, кадифеста и розова. Во зависност од зрелоста на новороденчето, кожата може да биде помалку или повеќе прекриена со беличест сирест намаз наречен верникс. Кај недоносените бебиња...

пети 0

Домашни лекови за испукани пети

Занемарувањето и недостатокот на навлажнувачки креми доведува до суви и испукани пети. Во некои случаи пукнатините можат да бидат длабоки и да го направат движењето болно. Кога стапалата се под притисок, тие се прошируваат...

dolga kosa 0

Експертите откриваат: Не е сеедно дали ја миете косата наутро или навечер!

Ако ја миете косата пред спиење, веројатно сте забележале дека наутро таа изгледа помрсна… Експертите откриваат како влијае миењето на косата навечер пред спиење и која е разликата во однос на миењето наутро откако...

0

Најдобрите фризури за тенка коса без волумен

Иако сите сакаме да имаме убава и бујна коса како од рекламите, понекогаш не го добиваме тоа што го сакаме. Па, повелете неколу фризури кои ќе направат вашата тенка коса да изгледа одлично. Должината...

0

Сите ги правиме овие грешки при одржување на личната хигиена

Повеќето од нас се чувствуваат прилично сигурни во своите ритуали за лична хигиена. Сепак, одржување на здрава лична хигиена не е секогаш толку едноставно. Има неколку грешки кои голем дел од нас ги прават,...

0

Храна за чиста и здрава кожа без акни

Акните навистина се досадни и нервираат без разлика дали се појавуваат повремено или почесто. И додека постојат многу фактори кои можат да придонесат за појава на акни – секојдневната рутина за нега на кожата,...