fbpx

Tagged: неплодност

0

Колку часови спие вашиот партнер може да биде причина зошто не можете да забремените

Најновите истражувања покажуваат дека постои врска помеѓу навиките за спиење на мажите и плодноста. Секоја жена која сака да забремени знае што треба да направи за да ја зголеми можноста за зачнување: здрава исхрана,...

сладолед 0

Сладоледот може да ви помогне да забремените!

Да, добро прочитавте! И тука не зборуваме за оние со помалку калории и за замрзнатите јогурти. Една или две порции на полномасно млеко или полномасни млечни производи дневно (како што е сладоледот) заштитуваат од...